Ні Батога, Ні Пряника: Чим І Як Керує Product Supervisor

На початку я також згадував про різницю між product supervisor і product proprietor. Аби не витрачати багато часу, просто зверну вашу увагу на те, що product owner — це термін, який відноситься до методології Scrum і визначає роль людини на конкретному проекті в конкретній команді. Більше того, первинні обов’язки в компанії і професійний досвід ПО не обов’язково пов’язані з розробкою. Простіше кажучи, product owner може бути людина, яка займає будь-яку позицію в компанії, яка дозволяє їй керувати пріорітетами та допомагати з вимогами стосовно продукту.

хто такий продакт-менеджер

Це означає, що в процесі створення продукту він повинен не просто описувати функціонал, а намагатися передати призначений для користувача досвід і внести до ТЗ всі аспекти взаємодії з системою. Продуктові менеджери – це фахівці з вкрай широкою сферою відповідальності, які здатні перетворити ідею для стартапу на успішний продукт. В різних компаніях можуть бути цілком різні уявлення щодо того, хто такий менеджер по продуктам. Ми вважаємо, що такий фахівець має бути обдарованим IT-підприємцем, аналітиком, маркетологом та дипломатом, що може довести проєкт спочатку до релізу, а потім і до комерційного успіху. Після релізу продуктовий менеджер відповідає за просування продукту на ринок, забезпечення підтримки користувачів, досягнення цільових KPI тощо. Він оцінює ефективність продукту, аналізує дані про його роботу, визначає точки росту та вносить корективи у стратегію.

Технічна Реалізація

Останній спосіб доволі складний і потребує багатьох годин навчання, проте все реально. Рішення ухвалюють на основі аналізу ринку, трендів, зворотного зв’язку від користувачів і даних про продукт, а також з урахуванням ресурсів і стратегічних цілей компанії. Продакт-менеджмент – це процес розробки, впровадження та управління продуктом протягом усього життєвого циклу, від ідеї до виведення продукту з ринку. Роль продакт-менеджера вимагає різнобічних навичок і компетенцій, щоб ефективно управляти продуктом і досягати його стратегічних цілей. Сьогодні разом із компанією FoxmindED ми докладніше розберемося, хто такий менеджер продукту і яка його роль в IT-сфері.

  • У процесах проєктування дизайну, програмування та тестування продуктовий менеджер виступає як сполучна ланка для комунікації фахівців або відділів.
  • Якщо ви зацікавлені в цій професії, необхідно постійно вдосконалювати свої навички та стежити за останніми трендами в галузі продакт-менеджменту.
  • Їх розвитком потрібно вміти керувати, і роль Product Manager або Product Owner (про різницю між цими поняттями поговоримо наприкінці статті) одночасно схожа і не схожа на роль Project Manager.
  • Основними елементами роботи є організація людей і часових ресурсів, а також спостереження за проєктом від початку до завершення.
  • За відповідальністю та обов’язками у рамках конкретного проєкту це те ж саме.

Ще його називають продукт-менеджером, менеджером або директором із продукту, або просто продактом. — Покращення досвіду користування (user expertise improvement) — аналіз запитів користувачів, відслідковування останніх тенденцій у сфері UX. Потрібно для того, аби зробити інтерфейс більш інтуїтивним, фукнціонал зрозумілим, оплату легшою. Потрібно для того, аби працювати над тим, що приносить грошову або іншу вигоду.

Забезпечення Інтересів Користувачів

Отже, давайте розглянемо 7 практичних порад для керівників проєктів (проджект менеджерів), щоб досягти успіху. Ці спеціалісти відповідають за всі аспекти будь-якого проєкту. PM керує командою співробітників, щоб гарантувати, що проєкт буде завершений вчасно та в межах визначених бюджетів. Прийнято вважати, по тому ж SAFe, що PM — більше за стратегію усього продукту, а РО — більше за тактику та по конкретній команді. На передпроектній стадії продакт-менеджер формулює ідею майбутньої програми чи гри на основі аналізу потреб клієнтів та тенденцій ринку.

Ми багато говоримо про проєкти та управління проєктами, але не варто забувати, що значна частина IT-проєктів так чи інакше є продуктами. Їх розвитком потрібно вміти керувати, і роль Product Manager або Product Owner (про різницю між цими поняттями поговоримо наприкінці статті) одночасно схожа і не схожа на роль Project Manager. Спеціаліст без досвіду може розраховувати на позицію помічника продакт-менеджера або стажера. Це непоганий варіант отримати перший досвід роботи, після якого знайти більш гідну пропозицію буде легше.

Хто Такий Product Manager У 2024 Році

Менеджер визначає головну мету, цінність та функціонал продукту. Для цього він може проводити дослідження аудиторії, трендів ринку та специфіки бізнесу клієнта. Продуктовий менеджер формулює чітке бачення продукту, формує стратегію його створення та розвитку.

У процесах проєктування дизайну, програмування та тестування продуктовий менеджер виступає як сполучна ланка для комунікації фахівців або відділів. Він може слідкувати за відповідністю робіт визначеній концепції продукту, моніторити використання ресурсів, вести документацію тощо. Водночас він забезпечує порозуміння розробників та стейкхолдерів продукту. Продуктовий менеджер допомагає створити продукт, який найкращим чином буде відповідати потребам ринку та запитам користувачів. Понад те, він відповідає за стратегію розвитку продукту, яка допомагає бізнесу випередити конкурентів. Для цього продуктовий менеджер у тісній співпраці з маркетологами аналізує стан та тренди ринку, вивчає рішення конкурентів, проводить дослідження запитів аудиторії, UX-дослідження тощо.

хто такий продакт-менеджер

Обсяг знань у продакт-менеджменті величезний, і в цій професії потрібно постійно розвиватися самостійно. Тривають вони приблизно 6-9 місяців, протягом яких можна вивчити основи спеціальності та опанувати https://wizardsdev.com/ багато інструментів. Якщо підсумувати, справжній продакт – це фахівець, який знає, що хоче замовник і споживач, і за допомогою цієї інформації створює затребуваний і прибутковий продукт.

Він проводить дослідження ринку, збирає зворотний зв’язок від користувачів, аналізує дані про поведінку користувачів і тренди галузі, щоб виявити потенційні можливості для розвитку продукту. На основі цих даних продакт-менеджер формулює стратегію розвитку продукту, визначає пріоритети функцій і поліпшень, і керує процесом їхньої реалізації. Управляти продуктом потрібно так, щоб досягти чітко визначених цілей. Це може бути як щось комерційне (наприклад, рівень доходу від реклами), так і некомерційне — залучення ширших кіл аудиторії, розвиток бренду тощо. Цілі впливатимуть на пріоритизування функцій, які треба додати, розширити або вилучити з продукту.

Продакт менеджер та оунер можуть заміняти один одного, якщо вони того прагнуть і навчаються, бо інакше буде багато перешкод. Продакт оунер може замінити продакт менеджера, якщо в нього буде на те влада і навички/розуміння ринку. Продакт менеджер також може бути продакт оунером, якщо він співпрацює з командою розробки, але, скоріш за все, в нього не буде на це часу (бо немає продактів з вільним часом). Продакт-менеджер – це професіонал, який контролює розробку та життєвий цикл продукту, від створення концепції до запуску і далі. Вони збирають маркетингові дослідження, визначають особливості продукту, встановлюють цілі та співпрацюють з міжфункціональними командами, такими як дизайнери, розробники та маркетологи.

Важливе розуміння продуктових бізнес-метрик, які потрібні, щоб знати, як функціонує продукт. Точно потрібні аналітичні навички — для створення репортів, збору даних та їхньої візуалізації. IOS-розробник — це та людина, завдяки якій з’являються і функціонують нові застосунки, ігри, програмне забезпечення та інтерфейси для девайсів Apple. 9% опитаних абсолютно незадоволені своєю зарплатою, чверть повністю задоволена. Одне з найважливіших завдань новопризначеного менеджера протягом перших кількох тижнів — проведення зустрічей і знайомств із зацікавленими сторонами у всій організації. Заповніть, якщо ви не проти, щоб ми могли зв’язатись у випадку потреби.

Він також може проводити глибинні інтерв’ю з клієнтом чи користувачами, аби виявити неявні запити. Усе це дозволяє покращити концепцію продукту та створити по-справжньому цінне рішення. Продуктовий менеджер визначає стратегічні пріоритети розробки та розвитку продукту. Тобто, від нього залежить, які функції та Head of Product вакансії можливості розробники мають реалізувати в першу чергу, з огляду на запити аудиторії, стан ринку, цілі бізнесу та ресурсні обмеження проєкту. Відповідно, можна говорити про те, що в майбутньому роль продакт-менеджера характеризуватиметься поглибленням аналітичних навичок і важливістю користувацького досвіду.

хто такий продакт-менеджер

Оскільки засновники, генеральні директори та менеджери бізнесів працюють над створенням самодостатньої бізнес-моделі, долаючи перешкоди, трохи втомлюються – менеджер проєкту стає необхідною посадою. Продакт оунер та продакт менеджер потрібні всім компаніям, де цінність, що створюється продуктом, не сформульована до кінця. Продакт Менеджер може (і має) бути продакт оунером у рамках проєкту. Затребуваність професії зростає разом із ринком цифрових товарів та послуг. Сьогодні продакт-менеджери необхідні не лише ІТ-компаніям, а й бізнесам, які функціонують в інших сферах, які створюють та просувають власні інноваційні рішення. Крім того, Product Manager повинен уміти створити фінансовий прогноз, коли бізнес вийде на самоокупність, яких витрат і доходів варто очікувати у майбутньому.

хто такий продакт-менеджер

Найбільш професія менеджера з продукту затребувана в IT-сфері, де вона спочатку і з’явилася, але з часом таку посаду впроваджують і підприємства з інших галузей. В основному, продакти потрібні в тих компаніях, які випускають власний продукт. А в тих, що займаються замовленнями від інших компаній, частіше працюють проджект-менеджери.

Якщо ви зацікавлені в цій професії, необхідно постійно вдосконалювати свої навички та стежити за останніми трендами в галузі продакт-менеджменту. Функції продакт-менеджера охоплюють весь життєвий цикл продукту, від ідеї до його виведення на ринок і подальшого розвитку. Більшість медіакомпаній не мають окремого продакт-менеджер, який відповідав би за їхні продукти в цілому. Ми вважаємо їх авторитетами частково тому, що приємно згадувати людину, яка досягла таких вершин. Однак варто пам’ятати, що в 99% випадків геніальні продукти створені не одним великим мислителем — над ними працювали команди кваліфікованих фахівців.

Author avatar
admin-cg
http://localhost

Post a comment

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *

Abrir chat
¿Necesita ayuda?
Hola.
¿En que podemos ayudarte?